Üyelik Sözleşmesi

1- TARAFLAR

1.1 HİZMET VEREN:

Unvan: HPlus Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Hizmetleri A.Ş.

Adres: Leylak Sokak, Murat İş Merkezi B Blok, Kat:12 D:40

Mecidiyeköy – Şişli / İstanbul

Telefon: 0 212 266 00 11

E-posta: [email protected]

Şikayetler için İrtibat Bilgisi: [email protected]

1.2  https://cibuu.com/ web sitesi, Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hplusbilisim.cibuu) ve IOS uygulamaları üyesi (bundan sonra aşağıda kısaca “Üye” olarak anılacaktır).

2- TANIMLAR

İşbu sözleşmede geçen;

Site: İçerik sağlayıcısı Cibuu olan ve www.cibuu.com alan adı üzerinden yayın yapan web sitesini,

Üye: www.cibuu.com adresinde yer alan formu doldurmuş, “Üyelik sözleşmesini ve Gizlilik Politikasını okudum ve kabul ediyorum” ifadesinin başındaki kutucuğu işaretlemiş “Hemen başla” butonuna basarak üye olma sürecini tamamlamış, Çerezler Politikası’nı kabul etmiş ve Site’ye üye olan, işbu sözleşme çerçevesinde Site’nin sunduğu hizmetlerden üyelik tipine göre (Standart Üye – Plus Üye) yararlanan kişileri,

Standart Üye: Site’ye üye olan ve işbu sözleşme çerçevesinde Site’nin sunduğu ücretsiz özellik ve hizmetlerden yararlanan üyeleri,

Plus Üye: Belirli bir üyelik bedeli karşılığında sitede sunulan ücretli özellik ve hizmetlerden yararlanma hakkı olan üyeyi,

Kullanıcı Adı: Üye’nin siteye üye olurken seçerek üyeliği süresince kullanacağı rumuzu,

Site Yönetimi: Site’nin yönetiminden sorumlu düzenleyici teknik ekibi ve müşteri hizmetleri servisi

Burç Uyumu: Üyelerin doğum yeri ve doğum tarihi bilgilerinin insanlığın tarih boyunca oluşturduğu ortak astrolojik verilerin özgün ve bilimsel “Cibuu Yöntemiyle” yorumlanması sonucu Üye’lerin astrolojik uyum ihtimallerinin hesaplanmasını,

Profil Sayfası: Üye’nin fotoğraflarının ve kendisi hakkında bir takım bilgilerin bulunduğu her Üye’ye özgü bilgi ekranını,

Profil Fotoğrafı: Üye’nin profil sayfasında bulunan ve kullanıcı adının altında bulunan tanıtıcı fotoğrafı ifade eder. Aşağıda yer alan maddelerde geçen ibarelerin bulunduğu hiçbir fotoğraf; müşteri ilişkileri tarafından onaylanmaz, geçerliliği kabul edilemez.

  • Resmin içinde “üye”nin bulunmaması
  • İnsan olmayan herhangi bir şeyin fotoğrafının konulması
  • Sahte yüklemeler
  • İğrendirici şeyler veya yaraların konulması
  • Saldırgan içerik
  • Aşırı yakın çekim
  • Çocukluk fotoğrafı
  • Pornografik  ya da çıplaklık içeren unsurların yer alması
  • Siyasi İçerikler

Biyoritim ve Biyoritim Hesabı: Üyelerin doğum yeri ve doğum tarihi bilgilerinin “Cibuu Yöntemiyle” yorumlanması sonucu Üye’lerin günlük enerji, biyoritim ihtimallerinin hesaplanmasını,

3-SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, Cibuu’nun bireylerin internet ortamında tanışıp sosyalleşebilecekleri ve bu siteye üye olan kişilerin her türlü ikili veya sosyal ilişkilerinde tarih boyunca oluşturulan ortak astrolojik verilerin özgün  Cibuu Yöntemiyle yorumlanması sonucu Üye’lerin astrolojik uyum ihtimallerinin hesaplanmasını ve üyelerin talebi üzerine bu astrolojik bilgileri temel alarak uyumluluk ihtimalleri konusunda bilgilendirme hizmetleri sunan Cibuu.com’un Site’de sunulan hizmetlerinden faydalanmak üzere Site’ye üyelik başvurusunda bulunan Üye’nin karşılıklı olarak hak ve yükümlülüklerini düzenlemek ve Site’nin işleyişine ve üyelik kurallarına ilişkin hüküm ve şartları belirlemektir. Cibuu.com’a üye olmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan site üyeliğinizi tamamlamayınız. Yeni üyelik esnasında bu metni okuduğunuzu söyleyen bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz aşağıdaki maddeleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

4-ÜYENİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1 Site sadece 18 yaşını doldurmuş gerçek kişilerin üyeliğine ve kullanımına açıktır. Üye, Site’nin sunduğu hizmetlerden faydalanabilmek için 18 yaşını doldurmuş ve T.C. yasalarına göre reşit ve tam fiil ehliyetine sahip olması gerektiğini bilmektedir ve Site’ye üyelik başvurusu yapmakla bu şartları taşıdığını taahhüt etmektedir.

4.2 Üye, “Üye Kayıt Formu”na e-mail adresini, kendi seçeceği bir şifreyi, doğum tarihi ve yeri bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak gireceğini, şifre ve sadece birkez doğum tarihi güncelleme dışında e-mail adresi ve doğum yeri bilgilerini sonradan değiştiremeyeceğini ancak şifresini ve doğum tarihini (sadece bir kereye mahsus olmak üzere) daha sonra güncelleyebileceğini, üyelik esnasında eksik, güncel olmayan veya yanlış bilgi vermesi nedeniyle ortaya çıkabilecek her türlü sonuçlardan, hukuki uyuşmazlık ve zarardan sadece kendisinin sorumlu olacağını kabul ve beyan eder.

4.3 Üye, Siteye üye olduğu anda ücretsiz bir üyelik tipi olan Classic Üye statüsüne geçer ve Site’de sunulan özellik ve hizmetlerden kısıtlı olarak faydalanabilir. Bu kapsamda Classic Üye, profil sayfasını düzenleyebilir, gizlilik ayarlarını yapabilir, arkadaşlık isteği alabilir, özel astroloji ve biyoritmi yazılarına kısmen ulaşabilir ancak Classic Üye’nin kendisine gelen mesajları okuma, diğer Üye’lere mesaj gönderme, profilini ziyaret edenleri görme ve uyum hesabı yaptırma hakkı yoktur. Classic Üye’nin üyeliği, sözleşme hükümlerini veya Site kurallarını ihlal etmemek kaydıyla iptal etmediği sürece devam eder.

4.4 Üye, ücretli olan “Plus Üye” statüsüne geçmek istediği takdirde Sitedeki “Ayarlarım” menüsü altında bulunan  “Plus Üyelik” bağlantısına tıkladıktan sonra Plus Üyelik bedelini ödeyerek 3, 6 veya 12 aylık   paket seçenekleriyle Plus Üye statüsünü kazanabilir. Plus Üye statüsü alan Üye, Classic Üye’den farklı olarak diğer üyelere mesaj gönderme, gelen mesajları okuyabilme, diğer üyeleri arkadaş olarak profiline ekleme, uyumluluk hesabı yaptırma ve kendi profilini ziyaret eden diğer üyeleri görme” gibi bir takım ekstra site özellik ve hizmetlerinden yararlanma hakkı elde eder. Plus Üye’nin üyelik süresi sona ermeden önce Plus Üyeliğini yeniden üyelik bedeli ödeyerek yenilemediği takdirde Plus Üyelik statüsü sona erer ve otomatikman Classic Üye statüsüne geçer.

4.5 Üye, Site’ye sadece tek bir üyelik başvurusunda bulunacağını, farklı “kimlik”, “üye adı” “adres” veya “e-mail” bilgileri ile yeni üyelik başvurularında bulunmayacağını ve mükerrer üyelik kullanmayacağını; bu durumun tespit edilmesi halinde kendisine ait tüm üyeliklerin silebileceğini kabul ve beyan eder.

4.6 Üye, sadece kendi nam ve hesabına üyelik başvurusunda bulunabilir. Başkası nam ve hesabına vekâleten de olsa üyelik başvurusu yapılamaz. Başkası adına açılan üyelik hesapları tespit edildiği durumlarda Cibuu tarafından iptal edilecektir.

4.7 Üye, üyelik başvurusu esnasında T.C. yasalarına ve genel ahlak kurallarına uygun bir kullanıcı adını seçeceğini, hukuka veya genel ahlaka aykırı bir kullanıcı adı tespit edilmesi halinde Cibuu’nun Üye’nin üyeliğini sonlandırma veya kullanıcı adını değiştirene dek üyeliği dondurma hakkı bulunduğunu kabul eder.

4.8 Üye gerek profil fotoğrafı seçerken gerekse üyelik bilgileri altında bulunan fotoğraf albümüne sadece kendisine ait ve 18 yaşından büyük fotoğrafını eklemelidir. Müstehcen nitelik taşıyan, başkasına ait olan veya genel ahlaka aykırı olan fotoğraf yüklenmesi durumunda HPlus’ın ilgili fotoğrafları kaldırabileceğini ve üyeliği iptal edebileceğini kabul eder.

4.9 Üye, üçüncü kişilerin özel hayatını ihlal edebilecek nitelikte hiçbir fotoğraf, video, ses kaydı veya şahsa münhasır özel bilgileri ifşa etmeyeceğini ve Site üzerinden paylaşmayacağını, aksi durumda oluşabilecek her türlü zarardan bizzat kendisinin sorumlu olacağını ve bu durumun bir üyelik iptali sebebi olduğunu kabul veya beyan eder.

4.10 Üye, diğer üyelerle veya Site Yönetimi ile iletişim kurarken mevzuata ve genel ahlak kurallarına uygun hareket edeceğini, hakaret, tehdit, iftira, taciz vb. eylemlerde bulunmayacağını, dinsel veya ırksal ayrımcılıkta bulunmayacağını, siyasi, dini veya ideolojik propaganda yapmayacağını, Site’yi ticari amaçla kullanmayacağını ve hiçbir şekilde gizli veya açık şekilde reklam yapmayacağını, diğer üyelere reklam içerikli veya hukuka aykırı mesaj göndermeyeceğini, diğer Üye’leri rahatsız edici davranışlar içine girmeyeceğini, kişi veya kurumlar hakkında gerçek dışı bilgiler yayınlamayacağını ve başkalarını lekeleyici her türlü davranıştan uzak duracağını ve Site’de verilen hizmetlerin aksamasına ya da kesilmesine neden olabilecek her türlü hareketten kaçınacağını aksi halde oluşacak her türlü zarardan bizzat sorumlu olacağını kabul ve taahhüt eder.

4.11 Üye, gerek Cibuu.com’un gerekse üçüncü şahısların fikri mülkiyet hukuku kapsamındaki (marka, patent, tasarım, fikir veya sanat eseri sahipliğinden doğan haklar vb.) haklarını ihlal etmeyeceğini, üçüncü kişilerin her türlü telif haklarına saygılı olacağını, Cibuu.com ile veya üçüncü kişilerle haksız rekabette bulunmayacağını ve üçüncü şahısların ticari sırlarına, özel hayatlarına ve iletişimin gizliliği haklarına saygılı olacağını kabul ve taahhüt eder.

4.12 Üye, Site üzerinde yapacağı işlemlerde sadece kendisine ait kredi kartı veya banka hesap bilgileri kullanacağını, Cibuu’nun talep etmesi halinde güvenlik teyidi için kendisine ait kimlik belgesinin fotokopisini Site’ye ileteceğini aksi halde söz konusu üyelik veya hizmet alım işleminin Cibuu tarafından iptal edilebileceğini ve bu nedenle oluşabilecek zararlardan bizzat kendisinin sorumlu olacağını kabul ve taahhüt eder.

4.13 Üye, Site’ye üye olurken ve Site’yi kullanırken başkaları tarafından kolay tahmin edilemeyecek bir şifre kullanacağını, kullanıcı adı, şifre ve kredi kartı bilgilerini başkalarıyla paylaşmayacağını ve kredi kartı bilgilerinin Site veritabanında tutulmadığından kredi kartı güvenliğinden bizzat ve sadece kendisinin sorumlu olacağını, kullanıcı adı, şifre veya kredi kartı bilgilerinin kendisinden başka biri tarafından ele geçirilerek kullanılmasından Cibuu’nun hiçbir şekilde sorumlu olmayacağını, kullanıcı adı ve/veya şifre bilgilerini unutması halinde Cibuu’nun bu bilgileri kendisine hatırlatma yükümlülüğü bulunmadığını kabul ve beyan eder.

4.14 Üye’nin sitede bulunan astrolojik içeriklerin, biyoritme ilişkin bilgilerin ve sitedeki uyumluluk hesaplarının geçmişten bugüne insanlığın ve farklı medeniyetlerin oluşturmuş olduğu astrolojik bilgilere dayandığını, söz konusu astrolojik bilgi ve hesapların ve sitedeki benzer içerikte bilgi ve haberlerin  hiçbir şekilde bilimsel bir tavsiye niteliği taşımadığını ve üyenin sitede yer alan içerikleri veya uyumluluk hesaplarını baz alarak ikili ve sosyal ilişkileri konusunda aldığı her türlü kararlardan ve davranışlardan Cibuu. com’un hiçbir sorumluluğu bulunmadığını açıkça kabul ve beyan eder.

4.15 Üye, sadece kendisine ait üyelik hesabını kullanacağını, başka üyelerin hesap bilgilerini kullanmayacağını ve kendisine ait üyelik hesabını başkalarına kullandırtmayacağını aksi durumun Cibuu tarafından tespit edilmesi halinde üyeliğinin iptal edilebileceğini kabul eder.

4.16 Üye, Site’ye, zararlı program, yazılım, kod ve benzeri materyal göndermeyeceğini, Site’nin ve Üye’lerin güvenliğini tehlikeye düşürebilecek her türlü hareketten kaçınacağını, Site’ye ve diğer Üye’lere çöp (spam) ileti (e-mail, SMS, vb.) göndermeyeceğini taahhüt eder.

4.17 Üye, Cibuu.com ile haksız rekabette bulunmayacağını, HPlus’ın tescilli markalarına tecavüz etmeyeceğini, Site’de bulunan hiçbir yazı, şekil, resim, şablon, kod, yazılım ve benzeri veri ya da materyali kopya etmeyeceğini, çoğaltmayacağını, işlemeyeceğini, başka web sitelerinde kullanmayacağını ve başkalarına dağıtmayacağını/kullandırtmayacağını kabul ve taahhüt eder.

4.18 Üye, sosyal bir platform niteliği taşıyan Site üzerinden yapmış olduğu mesajlaşma ve yazışmaların özel bir iletişim türü olmadığını ve Site üzerinden yapmış olduğu yazışma ve mesajlaşmaların gerek yasal zorunluluklar gerekse güvenlik amacıyla kaydedildiğini ve otomatik olarak taranabileceğini veya gerektiğinde Cibuu.com tarafından incelenebileceğini ve herhangi bir hak veya kural ihlali ya da hukuka aykırılık tespit edildiğinde söz konusu mesajlaşma ve yazışmaların ya da üyelik kaydının Cibuu.com tarafından geçici veya süreli olarak durdurulabileceğini veya tamamen silinebileceğini kabul ve beyan eder.

4.19 Üye, Site üzerinden diğer üyelerle kuracağı iletişimlerde kendisine veya başkasına ait Site üyelik şifresi, kredi kartı bilgileri, banka hesap bilgileri, e-mail, telefon numarası veya diğer tür internet hesap şifreleri gibi özel ve gizli kalması gereken bilgileri ve kişisel verileri paylaşamaz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan Cibuu sorumlu değildir. Ayrıca Cibuu.com, Üye’nin adres, vatandaşlık numarası gibi şahsi bilgilerin paylaşılmasını tavsiye etmez ve bu tür şahsi bilgilerin Üye tarafından paylaşılmasından ve bunun sonuçlarından dolayı sorumlu tutulamaz.

4.20 Üye, Cibuu.com’un yazılı onayı olmadan üyeliğini veya işbu sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerini doğrudan veya dolaylı, kısmen veya tamamen üçüncü gerçek veya tüzel kişilere devredemez.

4.21 Profiller e-posta adresi, web adresi, telefon numarası ve her türlü kişisel sosyal ağ adresi gibi kişisel bilgi içeremez. Cibuu.com’un üye profilinde yer alan“Hayat Felsefesi”alanında yukarıda yer alan kişisel iletişim bilgileri bulunan üyelerin tespiti halinde üyeliklerini iptal etmek hakkı bulunmaktadır.

4.22 Profillerde kullanıcının kendini açıkladığı “Hayat Felsefesi”alanında seksist, ırkçı, siyasi ifadeler kullanılamaz.

4.23 Profillerde hiçbir dinin propogandası yapılamaz ve suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasalara aykırı bilgiler içeremez.

5- CİBUU’NUN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

5.1 Cibuu, üyelik başvurusunda bulunan herkesin üyeliğini kabul etme yükümlülüğü olmayıp üyelik başvurularını herhangi bir sebeple reddetme hakkına sahiptir.

5.2 Cibuu, Üye’nin kimlik, adres, iletişim ve banka bilgileri ile Üye’nin kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerinin Cibuu’ya ulaştırılmadan önceki ve Cibuu ile yapılan işlemler dışında kalan durumlardaki güvenliğini hiçbir şekilde garanti etmez. Üye’ye ait tüm bu bilgilerinin sorumluluğu Üye’ye aittir ve bu konuda Cibuu’ya hiçbir şekilde sorumluluk atfedilemez.

5.3 Cibuu, güvenlik nedeniyle Üye’nin site üzerindeki her türlü aktivitesini, yazışmasını ve mesajlaşmasını güvenlik gerekçesiyle otomatik taramaya tabi tutabilir, otomatik kayda alabilir ve işbu sözleşmenin veya site kurallarının ihlali durumunda,  üyelik dondurma, üyelik iptal etme ve benzeri her türlü müdahalede bulunabilir.

5.4 Cibuu, önceden Üye’ye bildirimde bulunmaksızın Site’nin tasarım ve içeriğini kısmen veya tamamen değiştirebileceği gibi, Site’nin yayın yaptığı alan adını değiştirebilir, farklı alt alan adları kullanabilir veya alan adı yönlendirmesi yapabilir.

5.5 Cibuu, Site’nin işleyiş ve kurallarında önemli bir değişiklik veya güncelleme olması halinde ilgili değişikliği teknik imkânlar dâhilinde ve mümkün olan en kısa zamanda Üye’ye bilgi verecektir.

5.6 Üye, üyelik başvurusu esnasında aksi yönde bir talepte bulunmamış ise Cibuu, Site’de sunulan hizmetler ve kampanyalar hakkında Üye’ye belirli zaman dilimlerinde SMS ve/veya e-mail ile duyuru ya da reklam gönderebilir.

5.7 Cibuu’nun işbu sözleşme kapsamında sitede sunduğu hizmet temel olarak Üye’nin diğer üyelerle tanışıp sosyalleşebileceği bir internet platformu sağlamak ve üyelerin birbirleriyle olan veya olası ikili ya da sosyal ilişkilerinde uyum sağlama ihtimallerini anonim astrolojik bilgilere göre tespit etmekten ibaret olup, Üye’nin diğer üyelerle site üzerinden veya Site haricinde kuracağı iletişim ve davranışlardan ve bunların sonuçlarından hiçbir şekilde sorumlu değildir.

5.8 Cibuu sitede yer alan bilgi ve içerikler ile uyumluluk hesaplamalarının hiçbir şekilde bilimsel bir tavsiye olmadığını ve üyelerin sitedeki astrolojik veya biyoritm bilgileri ile uyumluluk hesaplarını baz alarak aldığı kararlardan ve ikili veya sosyal ilişkileri kapsamındaki davranışlarından hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5.9 Cibuu, Üye’nin kredi kartı ve banka bilgilerini hiçbir surette site veritabanında tutmayacaktır ve nedenle bu bilgilerin güvenliğinden hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

5.10 Cibuu, dilediği zamanda, önceden Üye’ye bilgi vermeksizin Site’de sunduğu hizmetlerin kapsam ve çeşitlerini değiştirebileceği gibi, Site’de sunulan hizmetleri kısmen veya tamamen ücretli veya ücretsiz hale getirebilir, dondurabilir veya tamamen sonlandırabilir. Cibuu, Üye’den almış olduğu ödemeler saklı kalmak üzere Site’de ücretli olarak sunduğu hizmetleri sonradan süreli ya da süresiz olarak, kısmen veya tamamen ücretsiz hale getirebilir, kampanya düzenleyebilir ve düzenleyeceği kampanyaları dilediği zamanda sonlandırabilir. Cibuu, ayrıca önceden Üye’ye haber vermeksizin dilediği tarihte Site’de sunduğu hizmetleri kısmen veya tamamen sona erdirebilir.

5.11 Cibuu, dilediği zaman ve önceden Üye’ye önceden bildirimde bulunmaksızın Site kurallarında ve işleyişinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

5.12 Cibuu, Üye’nin işbu sözleşmeye ve/veya yürürlükteki mevzuata aykırı herhangi bir davranışı nedeniyle uğradığı zararların tazmini isteme ve üçüncü kişiler nezdinde tazminat talebine muhatap olması halinde Üye’ye rücu etme haklarını saklı tutar.

5.13 İşbu sözleşmede yer alan hükümlerin veya Site’nin işleyişiyle ilgi kuralların herhangi birisinin ihlal edilmesi halinde, Cibuu, Üye’nin oluşturduğu herhangi bir veri veya içeriği silebilir veya kullanıcı hesabına kısmen veya tamamen dondurabilir ya da iptal edebilir.

5.14 Cibuu, Standart üye kapsamındaki Üye’ye Site üzerinden sınırsız şekilde mesajlaşma hakkı ve garantisi vermez. Bu kapsamda olmak üzere, Cibuu mesaj kutusunda bulunabilecek maksimum mesaj limitini belirleme ve Üye’nin mesaj kutusundaki mesaj sayısının limiti aşması durumunda yeni mesaj alımını ve gönderimini durdurma veya mesajları en eski tarihli olan başlamak üzere silme hakkına sahiptir. Cibuu’nun üyenin site üzerinde paylaştığı bilgi ve verileri veya özel mesajlaşma kayıt ve içeriklerini arşivleme ve uzun süre kayıt altında tutma yükümlülüğü olmadığı gibi bu kayıtların sonradan üye, üçüncü kişiler veya kurumlar tarafında talep edilmesi halinde bu bilgilere ulaşılmasını garanti etmez.

5.15 Cibuu üyelerin üyelik esnasında verdiği bilgileri doğru olmasını sağlamak adına işbu sözleşmeye hükümler koymuşsa da, üyelerin üyelik esnasında Cibuu’ya veya üyeliğinin devamı boyunca Cibuu’ya ya da diğer üyelere vermiş olduğu bilgilerin ve her tür içerik paylaşımlarının hiçbirinin doğruluğunu araştırmakla ve teyit etmekle yükümlü olmayıp, bu bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini hiçbir şekilde garanti ve taahhüt etmez.

5.16 Üye’nin Site üzerinden gerçekleştirdiği veya Site ile bağlantılı işlem ve davranışları nedeniyle herhangi bir soruşturma ve kovuşturma açılması durumunda, adli veya idari makamlar tarafından usulüne uygun şekilde Üye hakkında talep edilen bilgiler Cibuu tarafından ilgili kurumlarla paylaşılacaktır.

5.17 Cibuu, Üyenin doğum tarihi ve doğum yeri bilgileri temel alınarak hesaplandığı uyumluluk oranları özgün Cibuu Yöntemiyle genel bilgi niteliği taşımakta olup, Üye’nin uyum hesaplarını ve astrolojik değerlendirmelerini ciddiye alarak vermiş olduğu kararlardan ve eylemlerden sorumlu tutulamaz.

5.18 Cibuu, sitede yer alan çeşitli medeniyetlere ve o medeniyetlerin kültürlerine ait burç isimlerini değiştirmeden mevcut isim ve halleri ile birlikte üyelerin kullanımına sunduğundan burç isimlerinin üyelerin şahsında bir niteleme veya isnat olmadığını açıkça beyan eder.  Üyelerin burç isimlerini yanlış veya farklı manada algılamasından ya da yorumlamasından Cibuu sorumlu değildir.

5.19 Cibuu, Site’ye son giriş yaptığı tarihten itibaren, 6 ay boyunca Site’ye giriş yapmayan Üye’nin üyeliğini iptal etme ve mesajlaşmalar da dâhil olmak üzere sitedeki tüm kayıtlarını silme hakkına sahiptir.

5.20 Cibuu, deprem, sel, yangın, doğal afet, savaş, seferberlik, sıkıyönetim, grev, lokavt, isyan, ayaklanma, terör ve benzeri mücbir sebeplerin ortaya çıkması nedeniyle işbu sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirememesi halinden sorumlu olmayacaktır.

5.21 Üye, üyelik formunu doldururken Cibuu’dan e-mail veya SMS yoluyla duyuru, reklam veya kampanya mesajları almak istemediğini belirtmediği takdirde, Cibuu reklam ve pazarlama faaliyeti çerçevesinde Üye’ye e-mail veya SMS gönderebilir.

5.22 Cibuu, herhangi bir tür veya şekilde üçüncü kişi veya kurumların reklamını Site’de yayınlaması halinde üyenin sitedeki reklam veya tanıtım özellikli herhangi bir bağlantıya grafiğe videoya veya reklam özellikli herhangi bir nesneye tıklayarak Cibuu dışında başka bir web sitesine yönlenmesi ya da yönlenme olmaksızın başka bir siteyi görüntülemesi halinde üyenin yönlendiği veya görüntülediği sitenin hiçbir şekilde içeriğinden, niteliklerinden ve yayınlamış olduğu verilerden ve bunların neden olabileceği zararlardan ve hukuki sonuçlardan sorumlu değildir. Cibuu adına Site’de reklam yayınladığı hiçbir site için hukuken ve güvenlik bakımından site ziyaretçilerine ve üyelerine garanti vermez ve bu konuda hiçbir şekilde sorumluluk üstlenmez.

6- SİTE’NİN İŞLEYİŞİ VE KURALLARI

6.1 Üye, Site’ye kayıt esnasında doğum tarihini, doğduğu ülkeyi, doğum yerini, cinsiyetini ve sahip olduğu geçerli bir e-mail adresi ve belirlediği şifreyi üye kayıt formuna yazmak zorundadır. Üyelik formunun doldurulması ve Site’ye üye olunmasından sonra isteğe bağlı olarak Üye, profil sayfasına boy, kilo, saç rengi, göz rengi gibi fiziksel özelliklerini veya eğitim ve meslek durumu gibi diğer şahsi vasıflarını ya da şahsi ilgi alanları ve hobiler gibi diğer özelliklerini de Site’de bulunan profil sayfasına girebilir. Profil sayfasının diğer üyelere görünür olup olmaması Üye’nin kendi tercihine bağlı olup Site’nin “Ayarlar”  bölümünden düzenlenebilir.

6.2 Site’de iki çeşit üyelik vardır. Standart Üyelik: Ücretiz hizmetleri kapsar. Plus Üyelik: Ücretli ve ücretsiz hizmetleri kapsar.

6.3 Plus Üye olabilmek için ödenmesi gereken tutar en geç Plus Üyelik satın alımında belirtilir. Plus Üyelik en az 1 ay en fazla 12 ay geçerli olacak şekilde satın alınabilir. Buna ek, üyenin ödeyeceği fiyat ve üyelik süresi yapılan kampanyalara göre dönemsel olarak değişiklik gösterir. Plus Üyelik yenilenmesi ise üye tarafından ücreti ödenmek koşuluyla gerçekleştirebilir.

6.4 Plus Üyelik bedeli kredi kartı, banka havalesi, Eft, mobil ödeme (micro ödeme) veya PayPal ile ödenebilir. Üye sadece kendisine ait banka veya kredi kartı kartı ile veya banka hesabı ile ya da kendisine ait diğer ödeme araçlarıyla (paypal, micro ödeme) ödeme yapabilir.

6.5 Üye, profil resmi olarak sadece kendisine ait ve 18 yaşından büyük olan, müstehcen olmayan ve yüzünü net bir şekilde gösteren bir fotoğraf kullanabilir. Üye’nin seçtiği profil fotoğrafı Site Yönetimi’nin fotoğrafı onaylamasından sonra sitede görünebilir.

6.6 Üye, Site’ye üyelik süreci tamamlandıktan sonra Site’de kendisine ait Profil sayfası oluşturabilir ve profil sayfasına kendisiyle alakalı telefon numarası ve diğer sosyal medya hesap adres bilgilerini yazmamak kaydı ile tanıtıcı bilgiler girebilir ve fotoğraf yükleyebilir. Üye, profil sayfasının gizlilik ayarlarını düzenleyerek, profil sayfasındaki bilgilerin ve fotoğrafların kimler (herkes, arkadaşlar, arkadaşlarının arkadaşları vb.) tarafından görüntülenebileceğini düzenleyebilir ve diğer Üyelerin yaptığı profil aramalarında kendi profilinin gözüküp gözükmeyeceğini seçebilir.

6.7 Üye, Site’de bulunan arama ekranından diğer üye profillerini; yaşına, yaşadığı yere, fiziki özelliklere göre aratabilir, diğer üyelerle iletişim kurabilir, arkadaşlık teklifi gönderebilir, karşı tarafın onay vermesi durumunda listesine arkadaş olarak ekleyebilir.

6.8 Her Üye, hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun olmak kaydıyla diğer üyelere metin ve yüz ifadesi şeklinde özel mesaj gönderebilir. Her Üye belirli bir Üye’den özel mesaj alma özelliğini devre dışı bırakarak mesaj alımını engelleyebilir.

6.9 Sistemdeki kullanıcı profillerinde üye; uyumlu olduğu ve aynı burçta olduğu ünlü kişileri, biyoritm grafiğini, Batı ve Doğu burcu baz alınarak hesaplanan Yeni Astroloji burcunu ve bilgilerini görebilecektir. Sistemde kendisi ile diğer kişilerin uyumluluklarına bakabilir. Ayrıca birden fazla kişi için grup uyumuna ve biyoritim grafiğine de bakabilir. Benzer şekilde sistemde kayıtlı ünlü insanların kendisi ile diğer ünlülerle uyumuna bakabilir. Arkadaşları ile uyumunu hesaplatabilir. Tüm uyumlarda referans noktası doğum tarihi ve doğduğu yerdir.

6.10 Üye kendisini rahatsız eden veya Site kurallarını ihlal eden bir Üye’yi Site’de bulunan “Engelle” butonuna tıklayarak o Üye’nin kendisiyle iletişim kurmasını engelleyebileceği gibi “Şikâyet Et” butonunu kullanarak Site yönetimine ihbar da edebilir.

6.11 Üye, Site’de yer alan hiçbir veri veya içeriği (yazı, grafik, fotoğraf, data vs.) başka bilişim sistemlerine kopyalayamaz, taşıyamaz ve internet sitelerinde kullanamaz.

6.12 Hesabını dondurmak isteyen Üye, Site’de bulunan “Hesabını dondur” butonunu tıklayarak, karşısına çıkan ‘ Hesabını neden dondurmak istiyorsun ?’ sorusunu yanıtlayarak hesap dondurma talebini ve sebebini Site’ye iletir.  Hesap dondurma talebini alan Cibuu; iptal talebini 2 gün içinde sonuçlandırır.

7- GİZLİLİK HÜKÜMLERİ

7.1 Cibuu güvenlik amacıyla veya kullanıcı profili ve pazar araştırmaları yapmak, satış ve site kullanım istatistikleri oluşturmak gibi amaçlarla, Üye’nin kimlik, adres, iletişim, doğum yeri ve tarihi, IP ve site kullanım bilgilerini bir veri tabanında toplayabilir ve bu bilgileri herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanabilir veya kullandırmak üzere üçüncü kişilere verebilir.

7.2 Cibuu, Üye’nin isim, soy isim, adresi, doğum yeri ve tarihi, e-posta adresi ve telefon numarası bilgileri başta olmak üzere, Üye’nin Site’ye kayıt olurken veya kullanırken verdiği bilgileri reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için bizzat kullanma veya ticari işbirliği içinde olduğu üçüncü kişilere kullandırma veya verme hakkına sahiptir.

7.3 Yasal zorunluluklar müstesna olmak üzere Cibuu,  hiçbir Üye’nin kimlik, adres, iletişim ve Site kullanım bilgilerini bir başka Üye’ye açıklamak zorunda değildir.

7.4 Yürürlükteki mevzuat ve adli ya da idari mercilerin ilgili yasalara uygun şekilde talep edeceği bilgiler Cibuu tarafından ilgili kurumlarla yasal çerçevesi içinde paylaşılacaktır.

8-FİKRİ MÜLKİYET HAKLARINA DAİR HÜKÜMLER

8.1 Üye, Site içeriğinde kullanılan ve tüm haklarına münhasır Cibuu’ya ait olan web sitesini, web tasarımını, web yazılımlarını, programları, sistem mimarisini ve sistem kodlarını işbu sözleşme hükümlerine uygun olarak kullanacağını, Site’yi; Site içeriğinde bulunan tasarımı ve programları ve ayrıca yazılımlara ait kaynak kodlarını, ara yüzleri, sistem mimarisini ve sistem kodlarını tamamen veya kısmen, doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir şekilde kopyalamayacağını, çoğaltmayacağını, satmayacağını, ücretli veya ücretsiz olarak devretmeyeceğini, değiştirmeyeceğini, yaymayacağını, umuma sunmayacağını, herhangi bir şekilde üçüncü şahısların kullanımına açmayacağını, içeriğinde değişiklik yapmayacağını, kaynak kodu dönüştürme veya ters mühendislik işlemleri uygulamayacağını ve işbu sözleşme kapsamı dışında kullanmayacağını, işbu madde hükmüne aykırı hareket etmesi Cibuu’nun uğrayacağı tüm zararları karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

8.2 Üye, Site’de sunulan hizmetlere ilişkin teknik ve ticari fikirleri hukuka aykırı olarak kullanmayacağını, üçüncü kişilerle paylaşılmayacağını, haksız rekabet teşkil edecek şekilde kopyalamayacağını ve benzer ürünler üretmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

9-SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNDE DEĞİŞİKLİK

Cibuu, Site’de sunduğu hizmetlerde değişiklik yapma, güncel mevzuata uyum sağlama ve yeni ihtiyaçlara cevap verme gibi amaçlarla dilediği anda işbu sözleşmede değişiklik yapma yoluna gidebilir. Cibuu tarafından işbu sözleşmede herhangi bir değişiklik yapılması halinde teknik imkânlar ölçüsünde üyeyi bilgilendirecektir. Üye, sözleşme değişikliklerinin e-mail ile kendisine iletilmesinden sonra 3 gün içerisinde Cibuu’ya yazılı olarak herhangi bir itiraz veya fesih talebinde bulunmaz ise veya Site’yi kullanmaya devam ederse söz konusu sözleşme değişikliklerini zımnen kabul etmiş sayılacaktır.

10-SÖZLEŞMENİN KAPSAMI VE YORUMU

Site’nin “Yardım” başlıklı bölümü altında yer alan yardım konuları işbu sözleşmenin bir eki ve ayrılmaz bir parçasıdır. İşbu sözleşme, ‘’Yardım’’ bölümü ile birlikte yorumlanacak olup, işbu sözleşmede açıklık bulunmayan hallerde “Yardım’’ bölümü esas alınacaktır.

11-ÜYELİK İPTALİ VE SÖZLEŞMENİN FESHİ

11.1 Üye, dilediği tarihte üyeliğini sonlandırma hakkına sahip olup, üyelik iptali talebini Site’nin “İletişim” sayfasında belirtilen e-mail adresine yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. “Plus Üye” statüsündeki Üye’nin üyeliğini iptal etmesi halinde kendisine herhangi bir üyelik bedeli iadesi yapılmaz.

11.2 Cibuu, Üye’nin işbu sözleşme hükümlerine veya Site kurallarına riayet etmemesi halinde, herhangi bir zamanda hiçbir bildirimde bulunmaksızın ve gerekçe göstermeksizin tek taraflı olarak işbu sözleşmeyi feshederek Üye’nin Site üyeliğini iptal edebilir ve Üye’nin siteden aldığı, almakta olduğu ya da alacağı hizmetleri kısmen veya tamamen dondurulabilir ya da tümüyle iptal edebilir.

11.3 Üye, bu madde kapsamında işbu sözleşmenin feshedilmesi ve Site üyeliğinin iptal edilmesi halinde Üye’nin Site’de kayıtlı tüm bilgileri sistem tarafından silinecek olup, üyelik iptali ve iptalin sonuçları nedeniyle Üye, Cibuu’dan hiçbir hak ve talepte bulunmayacağını peşinen kabul ve taahhüt eder. Üye, Site üyeliğinin iptal edilmesine ve sözleşmenin feshine ilişkin taleplerini, Site’nin “İletişim” sayfasında belirtilen e-mail adresine yazılı olarak iletmekle yükümlüdür.

12- UYGULANACAK HUKUK, YETKİ VE DELİL ANLAŞMASI

12.1 İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan sorunların çözümünde Türk Hukuku uygulanacak ve İstanbul Mahkemeleri ile İcra Daireleri yetkili olacaktır.

12.2 Taraflar, Cibuu ile Üye arasında çıkabilecek ihtilaflarda, Cibuu’ın her türlü belge, kayıt, defterleri ile bilgisayar ve internet ortamındaki her türlü, bilgi, veri, yazı ve kayıtlarının tek, münhasır ve kesin delil teşkil edeceğini ve bağlayıcı olacağını, bu maddenin HMK kapsamında bir delil sözleşmesi olduğunu kabul eder.

13-SÖZLEŞMENİN SÜRESİ VE YÜRÜRLÜLÜK

13.1 İşbu sözleşme, tarafların anlaşmaları ile üyenin “Üye Kayıt Formu”nu doldurarak, siteye üyelik başvurusu üzerine, başvurunun onaylandığı tarihten itibaren geçerli olacak şekilde, Standart Üyelik tipi için süresiz, Plus Üyelik için üyenin seçimine göre 3, 6, 12 aylık süre için geçerli olmak üzere yürürlüğe girmiştir.

13.2 Plus Üye, üyelik bedelini öderken karşısına gelen ekranda üyeliğinin, üyelik süresi bitiminde otomatik olarak yenilenmemesine ilişkin tercihini belirtmediği takdirde ve üyelik süresinin sona ermesinden 30 gün önce Plus Üyeliğinin yenilenmemesine dair talebini yazılı olarak Cibuu’ya bildirmediği takdirde Plus Üyeliği mevcut üyelik süresi, üyelik yenileme tarihindeki güncel ve standart üyelik bedeli üzerinden yenilenir.

Son güncelleme tarihi: {{ paymentInfo.date }}