Mesajlar

Mesajlaşma sisteminde kullanıcıların güvenliği için alınan bazı önlemler mevcut. Önce mesaj göndermek istediğin kişiye bir arkadaşlık teklifi gönder. Teklifini kabul ettiği takdirde sohbete hemen başlayabilirsin. Eğer mesaj atmak istediğin kişi tarafından engelli değilsen ya da arkadaşlık teklifini kabul etmese bile gizlilik ayarlarında “Bana herkes mesaj atabilir” seçeneğini belirlemişse, mesaj atmakta özgürsün.

Başlattığın bir sohbette hiç karşılık alamıyorsan, mesajının içeriğini gözden geçirmeni tavsiye ederiz.

Farklı bir cümleyle veya daha ilgi çekici bir konudan bahsederek karşındaki kişinin ilgisini çekebilirsin.

Cevap alma oranının artırmak için mesaj atmadan önce o kişi hakkında biraz fikir sahibi olmanı tavsiye ederiz. Bunun için ilgi alanlarını inceleyebilir, dahası, Yeni Astroloji burcunu okuyabilirsin.
Kopyala-yapıştır mesajlar göndermek yerine, o kişiye özel, onunla gerçekten ilgilendiğini belirten bir mesaj daha etkili bir yöntem olacaktır!

Tabii en iyi göründüğün fotoğrafı yüklemeyi unutma. Fotoğraflı üyelerin mesajlarına karşılık alma oran her zaman daha yüksektir.

Mesajlaşma ekranında sol üstte bulunan arama kutucuğuna konuştuğun kişinin kullanıcı adını yazarak arama yapabilir, geçmiş mesajları bulabilirsin.
Ayrıca mesajlar bölümünde sol taraftaki konuşmaları da aşağıya kaydırarak eski konuşmalarını görebilirsin. Ayrıca silinen mesajların geri getirilemez olduğunu unutma.