Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Cibuu özel hayatınıza saygılıdır.

Bu metin, üyelere ait bilgilerin saklanma koşulları konusunda üyeleri bilgilendirmek ve Cibuu’un üyelere ait bilgileri koruduğuna dair yükümlülükleri yerine getirdiğini göstermek amacıyla hazırlanmıştır ve sadece cibuu’da yapılan işlemler, giriş yapılan datalar ve Cibuu ile üyeler arasındaki e-posta trafiğini kapsar. Başka bir internet sitesi, şirket ya da tüketici ile ilgili konular bu metnin kapsamına girmez. Bu metin zaman içinde güncellenebileceği için kullanıcılar tarafından periyodik olarak takip edilmelidir. Üye, siteyi ziyaret ettiği ya da siteye bilgi girişi yaptığı andan itibaren, bu metinde yer alan maddeler yürürlüğe girer.

HPlus Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Hizm. A.Ş. (Cibuu), sahibi ve içerik sağlayıcısı olduğu www.cibuu.com web sitesinde (Site) ve mobil uygulamalarında  ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hplusbilisim.cibuu ) uyguladığı gizlilik politikası ilkeleri şunlardır:

  1. Cibuu, gerek mevzuat icabı gerekse güvenlik nedeniyle, Site ziyaretçilerinin ve üyelerinin IP adreslerini ve ziyaret tarih ve saatleri ile ziyarete ilişkin diğer teknik bilgi ve istatistikleri kayıt altında alma hakkını saklı tutar.
  2. Cibuu, üyelerin cibuu.com sitesine üye olurken vermiş olduğu e-mail adresi, şifre, doğum yeri ve doğum tarihi ve benzeri bilgileri verilen hizmetin gereği olarak ve sitenin fonksiyonlarını yerine getirmesi bakımından teknik zorunluluklar gereği veri tabanına kaydeder.
  3.    Cibuu, Plus Üye statüsüne geçerek ücretli hizmet alacak olan üyelerin isim, soy isim, adres gibi bilgileri fatura kesimi benzeri mali zorunluluklar gereği veri tabanına kaydeder. Ancak kredi kartı bilgileri güvenlik nedeniyle hiçbir şekilde  HPlus Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Hizmetleri A.Ş. tarafından görüntülenemez ve kredi kartı bilgileri asla veri tabanına kaydedilmez.
  4. Cibuu, tüm üyelerinin kişisel verilerini ve şahsi bilgilerini Üyelik Sözleşmesi hükümlerine bağlı kalarak kullanacağını veya üçüncü kişilere kullandırabileceğini beyan eder.
  5. Cibuu, üyelerin kişisel verilerinin güvenliğini sağlamak ve korumak adına gereken teknik tedbirleri mümkün olan en üst seviyede ve teknik imkanlar dahilinde alacağını beyan eder.
  6. Cibuu, üyelerin cibuu.com sitesine üye olurken veya kullanırken vermiş olduğu kişisel verileri Üyelik Sözleşmesinde yer alan amaç, hak ve sorumluluk hükümleri çerçevesinde kullanacağını veya Sözleşmede belirtilen kapsamda üçüncü kişilerle paylaşma hakkı olduğunu beyan eder.
  7.    Cibuu, üyelerin Site üzerinden gerçekleştirdiği veya Site ile bağlantılı işlem ve davranışları nedeniyle herhangi bir soruşturma ve kovuşturma açılması durumunda, adli veya idari makamlar tarafından mevzuata ve usulüne uygun şekilde Üye hakkında talep edilen bilgiler Cibuu tarafından ilgili kurumlarla paylaşılacaktır.